Ruszyła kampania „STOP pożarom traw” w woj. lubuskim. Na zorganizowanej w siedzibie KW PSP w Gorzowie Wlkp. konferencji prasowej kampanię zainaugurowali Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Klusek wraz z zastępcą st. bryg. Przemysławem Glińskim oraz Dyrektorami Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Szczecinie Panami Leszkiem Banachem i Sławomirem Wencel.

Konferencja podzielona była na dwie części, z których pierwsza była poświęcona podsumowaniu kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”, natomiast druga rozpoczynającej się kampanii „STOP pożarom traw”.

Podsumowania kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność” dokonał st. bryg. Przemysław Gliński prezentując wszystkie podjęte przez Państwową Straż Pożarną działania w ramach prewencji społecznej i statystykę dotyczącą podejmowanych działań ratowniczych związanych z pożarami i tlenkiem węgla.

Kampanię społeczną „STOP pożarom traw” jej cele i założenia zaprezentował Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Klusek. W swoim wystąpieniu Lubuski Komendant Wojewódzki PSP przybliżył statystykę dotycząca pożarów traw w skali kraju jak również w odniesieniu do woj. lubuskiego. Aspekty negatywnego wpływu wypalania traw na środowisko naturalne i bezpieczeństwo lasów zreferowali dyrektorzy Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Wszyscy prelegenci zgodnie podkreślali, że kampania społeczna „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.

Prezentacja „Czad i ogień. Obudź czujność”

Prezentacja „STOP pożarom traw”

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” została również uruchomiona strona internetowa  http://www.stoppozaromtraw.pl/  – można na niej znaleźć wszystkie informacje o akcji oraz pobrać materiały.

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/
Dział „Porady” – „Stop Pożarom Traw”: http://www.straz.gov.pl/porady/Sezon_2017

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Dariusz Szymura, oficer prasowy KW PSP w Gorzowie Wlkp.