Finał konkursu plastycznego „Mój przyjaciel strażak”

„Kochane dzieci, w przepiękny sposób udowodniłyście, że wiecie, na czym polega nasz trudny zawód i czym zajmuje się straż pożarna. W swoich pracach pokazałyście, że nas, strażaków, znacie, lubicie i szanujecie.” – takimi słowami rozpoczął uroczystość wręczenia nagród finalistom konkursu plastycznego „Mój przyjaciel strażak” st. bryg. Sławomir Klusek – Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Słowa uznania skierowali w stronę dzieci także: przedstawiciel  Wojewody Lubuskiego pan Paweł Klimczak – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również: dr Anna Chabasińska – Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, pan Łukasz Budzyński – socjolog z Akademii im. Jana z Paradyża, pan Krzysztof Swaryczewski – artysta plastyk z gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz członkowie komisji konkursowej pod przewodnictwem bryg. Jarosława Korzeniewskiego – zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Najciekawsze, naszym zdaniem, prace przyznając I, II, i III miejsca oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI, gimnazja oraz szkoły specjalne. Finalistami zostali: Zofia Wiązek z SP nr 8 w  Żarach, Gabriela Konkol oraz Anna Furtak z ZSP w Ośnie Lubuskim, Damian Biłeńki z SP w Gubinie, Weronika Barańców z ZS w Kowalowie, Karolina Jakóbczak z SP w Wędrzynie, Aleksandra Mroskowiak z SP w Sławie, Michal Rogowski z SP w Mirocinie Dolnym, Natalia Mądrawska z SP nr 1 w Drezdenku, Aleksandra Piasecka z ZSP w Gozdnicy, Piotr Mackiewicz i Jakub Walkowiak z MOS w Przytoku, Łukasz Krzykliwy oraz Konrad Kowalczyk z SOSW w Sulęcinie, a także Krzysztof Dobrzański z SOSW w Szprotawie.

Naszą dzisiejszą uroczystość zaszczyciła jeszcze jedna osoba – Natalia Niziałek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szprotawie, która jest laureatką konkursu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka na kartkę świąteczną. Z uwagi na to, że nie mogła być osobiście podczas gali w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, dziś zaprosiliśmy ją do nas, by móc wręczyć jej nagrodę za zajęcia II miejsca.

To był piękny dzień. I dla dzieci, dla ich nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz dla nas. Wszystkim dzieciom przybyłym na dzisiejszą uroczystość na znak naszej przyjaźni wręczyliśmy strażackie hełmy. Od dziś „Maili Strażacy” są naszymi pomocnikami. Radość dzieci była ogromna, tak samo jak nasze wzruszenie, gdy otrzymaliśmy podarki od wdzięcznych 6-latków z Ośna Lubuskiego. A ich domowe babeczki zjedliśmy ze smakiem na miejscu. Dziękujemy!

Dla wyróżnionych dzieci niemałym przeżyciem były pierwsze telewizyjne wywiady. Bardzo dziękujemy TVP Gorzów Wlkp. i Teletop – Telewizji Gorzów za uhonorowanie naszych finalistów!

Oprac. kpt. Magdalena Bilińska
Zdjęcia: kpt. Dariusz Szymura