Gorzów Wlkp. – strażackie lodowiska

W naszym powiecie akcję „Lodowisko” rozpoczęliśmy w Kostrzynie nad Odrą, gdzie o bezpieczeństwo najmłodszych zadbali strażacy z tamtejszej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

W dniach 19-20 stycznia 2016 roku funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Kostrzynie nad Odrą wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowywali na terenie przyległym do stadionu sportowego lodowisko.

Na odpowiednio wyznaczony i ogrodzony śnieżnymi bandami teren strażacy dowozili wodę, którą następnie przy pomocy armatury wodno-pianowej równomiernie rozprowadzali w celu uzyskania jak najlepszego efektu końcowego. Prowadzonym pracom sprzyjały warunki atmosferyczne, a niska temperatura powietrza powodowała skuteczne tworzenie się bezpiecznej warstwy lodowej. Przeprowadzona akcja miała na celu m. in. stworzenie bezpiecznych warunków dla zabawy oraz aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży z Kostrzyna nad Odrą i okolic w trakcie sezonu zimowego i trwających właśnie ferii zimowych. Profesjonalnie przygotowane lodowisko zawsze jest gwarantem bezpieczeństwa i zdecydowanie rozsądniejszą alternatywą dla bardzo niebezpiecznego ślizgania się na zamarzniętych akwenach i ciekach wodnych.

PRZYPOMINAMY
Aby zorganizować lodowisko przy współpracy strażaków należy wcześniej przygotować teren pod wylanie lodowiska: usunąć kamienie, szkła i inne przeszkody, zabezpieczyć teren, tak aby woda się nie wylewała się poza śnieżne obwałowanie. Na barkach strażaków spoczywać będzie natomiast dowóz i wylanie wody.

Oprac. mł. bryg.Bartłomiej Mądry – oficer prasowy KM PSP Gorzów Wlkp.