GROŹNY WYPADEK DROGOWY NA DK 18 GM. ŻARY

24 marca 2016 r. o godz. 07:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żarach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 18 (29km)
w kierunku na przejście graniczne Olszyna. Doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki NISSAN ciągnącego przyczepę z pojazdem ciężarowym VOLVO. Do akcji ratowniczej natychmiast zadysponowano zastępy z JRG PSP w Żarach. Z uwagi na to, że zdarzenie miało miejsce w pobliżu granicy powiatów Żary i Żagań, Stanowisko Kierowania KP PSP w Żaganiu zadysponowało również swoje zastępy PSP oraz jednostki OSP Wymiarki i OSP Iłowa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołom ratownictwa medycznego w ewakuacji zagrożonych poszkodowanych oraz na usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych i pozostałości
z wypadku. W wyniku zdarzenia obrażeń doznało trzech pasażerów pojazdu osobowego (obywatele Niemiec). W działaniach ratowniczych trwających ok. 3 godzin udział brało 7 zastępów straży pożarnej. Droga została czasowo wyłączona z ruchu.

Oprac. bryg. Grzegorz Lisik – oficer pasowy KP PSP w Żarach