KP PSP Żary – ELIMINACJE POWIATOWE OTWP

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 24.03.2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Żarach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestników turnieju przywitał Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Żarach – mł. bryg. Paweł Hryniewicz oraz Starosta Powiatu Żarskiego – Janusz Dudojć, który pełni także funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żarach.

Turniej składał się z części pisemnej oraz finału ustnego.

Cenne nagrody oraz dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych oraz upominki dla uczestników turnieju ufundował Starosta Powiatu Żarskiego. Natomiast słodki poczęstunek w postaci ciasta i pączków zapewniła -jak co roku- Piekarnia Państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich z Lipinek Łużyckich.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 28 kwietnia w Zielonej Górze. Powiat żarski reprezentować będą zwycięzcy, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w danej grupie wiekowej. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do tego Turnieju.