KP PSP Żary – XIX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Lubsku.

11 czerwca 2017 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku odbyły się XIX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu Powiatu Żarskiego. W rywalizacji udział wzięło łącznie 29 drużyn, w tym 15 młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP.  Zawody rozgrywane były w konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja generalna MDP Dziewcząt:
I miejsce  OSP Złotnik
II miejsce OSP Tuplice
III miejsce OSP Przewóz.
Klasyfikacja generalna MDP Chłopców:
I miejsce  OSP Górzyn
II miejsce OSP Bieniów
III miejsce OSP Piotrów.
Klasyfikacja generalna drużyn Kobiet:
I miejsce  OSP Przewóz
II miejsce OSP Żary-Kunice
III miejsce OSP Złotnik.
Klasyfikacja generalna drużyn Męskich:
I miejsce  OSP Stara Woda
II miejsce OSP Sieniawa Żarska
III miejsce OSP Łęknica.
 
Przechodni Puchar Starosty Żarskiego dla najlepszej  jednostki zdobyli strażacy z OSP Przewóz.

Zwycięskim drużynom wręczono puchary, dyplomy, upominki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez: Starostę Żarskiego, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Żarach, Swiss Krono sp. z o.o. w Żarach, Fabrykę Konstrukcji Stalowych i Maszyn „Spomasz” S.A.  w Żarach, LINSTAL w Jasieniu, Restaurację McDonald’s w Żarach, Nadleśnictwo Lubsko. Tradycyjnie słodki poczęstunek dla młodzieży ufundowali Państwo Anna i Eugeniusz Ślawscy z Lipinek Łużyckich.

Podczas zawodów miał również miejsce pokaz ratowniczy w wykonaniu najmłodszych dzieci z DDP OSP Dębinka gm. Trzebiel. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przybliżono dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach podczas zbliżających się wakacji. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację a opiekunom za trud włożony w przygotowanie MDP do zawodów.  

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Grzegorz Lisik