Nowoczesny sprzęt dla jednostki OSP w Kożuchowie

W dniu 9 listopada br. na rynku w Kożuchowie odbyło się uroczyste przekazanie kolejnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki OSP. Kluczyki do nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz łodzi ratowniczej z silnikiem zaburtowym na ręce Prezesa i Naczelnika OSP w Kożuchowie przekazał Wicewojewoda Lubuski – Pan Wojciech Perczak, któremu towarzyszyli: Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – bryg. Patryk Maruszak, Prezes WFOŚiGW w Zielonej Górze – Pan Mariusz Herbut oraz Burmistrz Kożuchowa – Pan Paweł Jagasek.

Nowoczesny samochód gaśniczy, który zasilił potencjał ratowniczy jednostki OSP w Kożuchowie jest jednym z siedemnastu nowych samochodów, które w tym roku trafiły do jednostek OSP na terenie województwa lubuskiego.  Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska

Wartość zadania to 842 000,00 zł, z czego 530 tys., tj. 68% stanowią środki będące w dyspozycji organów administracji rządowej.

Samochód, który w sobotnie popołudnie został oficjalnie przekazany dla OSP Kożuchów to GBA MAN 4/25/5,7  w wersji średniej uterenowionej z napędem 4×4 i kabiną załogową 6-cio osobową z zabudową klasyczną metalową wraz z elementami kompozytowymi. Zbiornik wody i środka pianotwórczego wynoszą odpowiednio 4000 oraz 400 litrów, do podawania wody służy dwuzakresowa autopompa o wydajności 2,5 tys. litrów na minutę.
Kabina brygadowa i zabudowa wykonana przez firmę Wawrzaszek.