Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Zielonej Górze

20 maja br. w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej odbyły się uroczystości w ramach obchodów Dnia Strażaka. W uroczystościach obok strażaków i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze udział wzięli: bryg. mgr inż. Jarosław Korzeniewski – Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim, Janusz Kubicki – Prezydent miasta Zielona Góra, Dariusz Wróblewski – Starosta Powiatu Zielonogórskiego, burmistrzowie, wójtowie, nadleśniczowie, przedstawiciele policji, służby zdrowia, ABW i Wojska Polskiego oraz inni zaproszeni goście.

Rok 2015 w ochronie przeciwpożarowej powiatu zielonogórskiego był udany. Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze, strażacy ochotnicy oraz strażacy z 4 pułku przeciwlotniczego w Czerwieńsku 2526 raz wyjeżdżali do działań ramię w ramię niosąc pomoc ludziom w potrzebie. Poprzedni rok to także czas wymiany infrastruktury teleinformatycznej na stanowisku kierowania Komendanta Miejskiego, rok wymiany samochodów, w tym dla grup specjalistycznych (ratownictwa chemicznego, wysokościowego oraz wodno-nurkowego). To także praca nad poprawą warunków bezpieczeństwa i higieny służby. Realizacja wielu zadań na tak wysokim poziomie możliwa była tylko dzięki wsparciu miasta Zielona Góra, powiatu zielonogórskiego, osób prawnych i fizycznych.

Strażackie święto było przede wszystkim podsumowaniem i podziękowaniem strażakom za ich  profesjonalizm i zaangażowanie poprzez wręczenie awansów w stopniach służbowych, odznaczeń i wyróżnień. Janusz Kubicki – Prezydent Miasta Zielona Góra doceniając pracę na rzecz regionu ufundował nagrody pieniężne dla wyróżniających się strażaków.

 

Oprac. mł. bryg. Ryszard Gura – oficer prasowy KM PSP w Zielonej Górze

Zdjęcia: KM PSP Zielona Góra