Przygotowania do Diecezjalnych Obchodów Światowych Dni Młodzieży

Bezpieczeństwo podczas Diecezjalnych Obchodów Światowych Dni Młodzieży było jednym z tematów wizyty Wojewody w Świebodzinie.

– Zbliżają się Diecezjalne Obchody Światowych Dni Młodzieży, które zostaną zorganizowane w Świebodzinie. Jestem przekonany, że będzie to wspaniałe i radosne spotkanie podczas którego będziemy wspólnie przeżywać chwile związane z obecnością Ojca Świętego w naszej ojczyźnie- mówił Władysław Dajczak.

Spotkanie rozpoczęło się w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej gdzie z udziałem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka miało miejsce Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas narady omówiono bieżący stan przygotowań Diecezjalnych Obchodów Światowych Dni Młodzieży w Świebodzinie odbywających się w dniach 20-25 lipca 2016 oraz kwestię zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia. Świebodzin w tym czasie stanie się miejscem spotkania młodych ludzi w ramach centralnych obchodów odbywających się w Krakowie.

W trakcie wizyty wojewoda odwiedził również Państwową Szkołę Muzyczną I st. gdzie spotkał się z dyrekcją i pracownikami placówki. Władysław Dajczak zwiedził obiekt oraz zapoznał się z planami rozbudowy budynku. Następnie odbyły się rozmowy z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych podczas których omówiono bieżące sprawy samorządów.

W spotkaniu obok Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka udział wzięli: lubuski komendant wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Sławomir Klusek, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz oraz zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW Artur Wójtowicz. Gospodarzem spotkania był komendant powiatowy PSP st. bryg. Zygmunt Rogowski.

Opracowanie i zdjęcia: Lubuski Urząd Wojewódzki