Strzelce Kraj. – Ćwiczenia na lodzie

Okres zimowy a zwłaszcza okres ferii zimowych wiąże się często z wieloma zagrożeniami jakie mogą wystąpić. Niejednokrotnie chwila nieuwagi i bezmyślności przy wchodzeniu na lód kończy się przykrym zdarzeniem. Mając to na uwadze 27 stycznia na Jeziorze Wielgie w Dobiegniewie przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.
Celem ćwiczeń było przypomnienie ratownikom sposobu użycia sań lodowych jako technik ratowniczych umożliwiających ewakuację osób, pod którymi załamała się pokrywa lodowa. Strażacy ćwiczyli również zasady udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom ewakuowanym z wody.
W przygotowanych przez Komendę Powiatową ćwiczeniach oprócz JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich i Policją brały udział jednostki OSP z Dobiegniewa, OSP Drezdenka, OSP Bronowic, OSP Starego Kurowa, OSP Pławina, OSP Mierzęcina oraz jednostka spoza powiatu strzelecko – drezdeneckiego tj. OSP Bierzwnik. Łącznie w ćwiczeniach brało udział 55 strażaków.
Ćwiczenia obserwowały dzieci i ich rodzice przebywające na wypoczynku w Dobiegniewie.
Tym samym apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku w okresie zimowym. Apel kierujemy również do wędkarzy wchodzących na lód.

Oprac. bryg. Tomasz Górniak – oficer prasowy KP PSP w Strzelcach Kraj.