Uroczyste przekazanie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych

W dniu 9 października br. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionych 7 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego. Zakup został zrealizowany w ramach projektu ze środków europejskich „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”, realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Pani Poseł na Sejm RP – Elżbieta Płonka, Pan Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. – bryg. Patryk Maruszak, którzy wyraźnie podkreślili, że fakt zakupu nowoczesnych pojazdów ma znaczący wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Nowe pojazdy, które trafią do Komend Powiatowych PSP, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i nie tylko. Zdarzenia drogowe wymagają szybkiej, sprawnej i profesjonalnej akcji, a zakupione pojazdy są przystosowane do tego typu działań. Pojazdy te, będą służyły jako samochody, które w pierwszej kolejności będą dysponowane do działań.

Pan Wojewoda Lubuski oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP pogratulowali Komendantom Powiatowym i Miejskim PSP, których Jednostki otrzymały nowe pojazdy.

Nowe wozu zostały przekazane dla:

  1. Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. w użytkowanie dla JRG Nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.
  2. Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze w użytkowanie  dla JRG Nr 1 w Zielonej Górze.
  3. Komendy Powiatowej PSP w Słubicach w użytkowanie dla JRG w Słubicach.
  4. Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie w użytkowanie dla JRG w Sulęcinie.
  5. Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie w użytkowanie dla JRG w Świebodzinie.
  6. Komendy Powiatowej PSP we Wschowie w użytkowanie dla JRG we Wschowie.
  7. Komendy Powiatowej PSP w Żaganiu w użytkowanie dla JRG w Szprotawie.

Zakupione samochody zastąpią dotychczas użytkowane w ww. jednostkach pojazdy, które po uznaniu ich przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego za zbędne w Państwowej Straży Pożarnej, będą mogły zostać przekazane do ochotniczych straży pożarnych, zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej.

Opracowanie: st. kpt. Maciej Iwko
Zdjęcia: st. str. Jacek Targoński