Uroczystość Dnia Strażaka 2017 w Komendzie Wojewódzkiej PSP.

26 maja 2017 r., przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, podczas którego wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie podoficerów oraz odznaczenia i wyróżnienia.

W uroczystości udział wzięli wojewoda lubuski Władysław Dajczak lubuski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Sławomir Klusek z zastępcami st. bryg. Przemysławem Glińskim i bryg. Jarosławem Korzeniewskim, naczelnicy wszystkich wydziałów wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi KW PSP. Dowódcą uroczystości był kpt. Dariusz Szymura. Poczet sztandarowy KW PSP w Gorzowie Wlkp. wystąpił w składzie: dowódca pocztu – st. kpt. Robert Spławski, sztandarowy – asp. Bogusław Aarkit, asystujący – st. kpt. Dariusz Paluta.

Lubuski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Klusek w przemówieniu pogratulował wszystkim awansowanym i odznaczonym w majowych obchodach „Dnia Strażaka” oraz podziękował wszystkim zebranym za ich codzienną służbę i pracę. W związku z tragicznymi wydarzeniami w KM PSP w Białym Stoku, gdzie w pożarze w dniu 25 maja zginęło 2 strażaków PSP wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć o poległych minutą ciszy.

Po uroczystości st. bryg. Sławomir Klusek w asyście współpracowników złożyli znicze i kwiaty na grobach byłych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy.

W majowych obchodach „Dnia Strażaka” funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z KW PSP w Gorzowie Wlkp. wręczono odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe i wyróżnienia. Wszystkie kobiety pracujące w KW  PSP oprócz podziękowań za pracę i służbę otrzymały kwiaty.

Opracowanie: kpt. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy KW PSP w Gorzowie Wlkp.;
Zdjęcia: str. Targoński Jacek