Wigilijne spotkania opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia to piękny i magiczny czas, który daje nam poczucie niezwykłej wspólnoty, zarówno rodzinnej, jak i tej zawodowej.  W tych wyjątkowych chwilach chcemy być dla siebie szczególnie życzliwi  i wyrozumiali.  Składając sobie życzenia, dziękujemy za wszystkie dobre chwile, i przepraszamy za to, co nie było właściwe.  Dzielimy się opłatkiem i chcemy ten czas spędzić razem.

17 grudnia br. w sali konferencyjnej KW PSP w Gorzowie Wlkp.  Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak spotkał się podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego z obecnie pracującymi oraz emerytowanymi  pracownikami i funkcjonariuszami naszej komendy.  W wigilijnym nastroju wysłuchaliśmy słowa Ewangelii wg Świętego Łukasza opowiadającej o narodzeniu Jezusa odczytane przez Kapelana Wojewódzkiego Strażaków ks. Przemysława Kaminiarza, a następnie przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Uroczystość uświetniło wspólne śpiewanie kolęd przy znakomitym akompaniamencie Mariusza Ambrożuka.

19 grudnia br. wigilijne spotkanie służb mundurowych województwa lubuskiego odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., na którą licznie przybyli funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz  Służby Celnej. Jak każdego roku na uroczystości nie mogło zabraknąć Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego, który wspólnie z kapelanami poszczególnych służb zadbał o wprowadzenie uczestników w atmosferę Narodzenia Pańskiego, jako najważniejszego wydarzenia tych świąt.

W spotkaniu udział wziął p.o. Wojewoda Lubuski Wojciech Perczak. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele świata nauki, wymiaru sprawiedliwości, emerytowani funkcjonariuszek i pracownicy cywilni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i ściśle współpracujących z lubuskimi służbami instytucji.  

Ze świątecznymi życzeniami zwrócili się do przybyłych gości Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., pani nadinsp. Helena Michalak, p.o. Wojewoda Lubuski Wojciech Perczak, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Patryk Maruszak oraz p.o. Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik Straży Granicznej płk SG Tomasz Michalski.
Całą uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu diakoni muzycznej „W Tobie żyje”.

Oprac. st. kpt. Magdalena Bilińska
Foto: KW PSP Gorzów Wlkp. i KWP Gorzów Wlkp.