Wspólna wigilia służb mundurowych woj. lubuskiego

14 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste, wspólne spotkanie wigilijne służb mundurowych województwa lubuskiego. To pierwsza, wspólna uroczystość wigilijna służb mundurowych województwa lubuskiego. Jej wzniosły przebieg, podniosłe chwile i sympatyczna atmosfera pozwala mieć przekonanie, że od dziś stanie się to już tradycją.
 
Licznie przybyli funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Celnej współgospodarzyli temu wspaniałemu spotkaniu. Jak każdego roku na uroczystości wigilijnej nie mogło zabraknąć Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego, który wspólnie z kapelanami poszczególnych służb zadbał o wprowadzenie nas w atmosferę Narodzenia Pańskiego, jako najważniejszego wydarzenia tych świąt.
 
W imieniu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, w spotkaniu wziął udział Wicewojewoda Robert Paluch, któremu towarzyszył Dyrektor Generalny LUW Roman Sondej. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele świata nauki, wymiaru sprawiedliwości, emerytowani funkcjonariusze i pracownicy cywilni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i ściśle współpracujących z lubuskimi służbami instytucji.
 
Przemówienia okolicznościowe wygłosili Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak, Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Patryk Maruszak, Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik Straży Granicznej Tomasz Michalski.
 
Całą uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, który od  36 lat działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. pod opieką Marii i Krzysztofa Szupiluk.
 
Opracował: nadkom. Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.
video: sierż. szt. Maciej Kimet