Żary – razem dla bezpieczeństwa

11 czerwca 2016 r. przed budynkiem administracyjnym firmy KRONOPOL miał miejsce piknik „Kronopol-bezpieczne miejsce pracy”. W przedsięwzięcie aktywie włączyli się strażacy KP PSP w Żarach. Była to doskonała okazja, aby w ramach prowadzonej przez PSP akcji „ZGAŚ RYZYKO” przybliżyć uczestnikom założenia i cele programu mającego na celu ograniczenie liczby ofiar pożarów w budynkach mieszkalnych i wykazać szczytną ideę akcji. Przeprowadzono również pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań podczas zbliżającego się letniego wypoczynku – w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE”.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownicze w upozorowanych wypadkach drogowych, gdzie strażacy z JRG PSP Żary wydobywali osoby poszkodowane różnymi technikami. Były też pokazy w zakresie działań gaśniczych w budynku KRONO, gdzie również ewakuowano poszkodowanego.

Jednym z elementów pikniku był widowiskowy pokaz w zakresie ratownictwa drogowego i medycznego w wykonaniu grupy dzieci (5-9 lat) z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębince (gm. Trzebiel).

Dla najmłodszych uczestników pikniku zorganizowano w punkcie informacyjno-promocyjnym PSP w Żarach konkurs plastyczny o tematyce pożarniczej. Nie zabrakło niespodzianek, upominków i nagród.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy KP PSP w Żarach.