DZIAŁANIA PREWENCYJNE ŻARSKICH STRAŻAKÓW TUŻ PRZED OKRESEM WZMOŻONEGO ZAGROŻENIA

W ramach prowadzonej przez PSP ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i Ogień. Obudź Czujność” żarscy strażacy apelują, przestrzegają i udzielają niezbędnych informacji przed mogącymi wystąpić zagrożeniami w okresie zimowym. Tematyka zagadnień z tym związanych, tym razem została przedstawiona w Urzędzie Miasta Lubsko podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Spraw Społecznych i Zdrowia, które odbyło się w dniu 6 listopada 2017 r. W prelekcji w tym zakresie bryg. Grzegorz Lisik – Naczelnik Wydziału Operacyjno, Kontrolno-Rozpoznawczego KP PSP w Żarach omówił: założenia i główne cele kampanii,  wskazał co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla, w jaki sposób możemy się uchronić przed jego śmiertelnym działaniem, jakie są objawy zatrucia czadem i jak postępować w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania zaprezentowano podstawowe, ogólnodostępne i niedrogie urządzenia, które wykrywają i bardzo szybko ostrzegają nas o narastającym zagrożeniu związanym z powstaniem czadu/dymu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. zarządcy wspólnot mieszkaniowych, zarządcy mienia komunalnego i kominiarze.

Kolejne spotkania o podobnej tematyce skierowane tym razem do dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu żarskiego organizowane przez Starostę Powiatu Żarskiego i Komendanta Powiatowego PSP w Żarach zaplanowane są w dniu 17.11.2017 r. w Żarach i w Lubsku.

Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Zastanówmy się, czy w naszym mieszkaniu/domu, gdzie powinniśmy czuć się najbezpieczniej są zachowane warunki bezpieczeństwa, które nas uchronią i pozwolą nam przeżyć w obliczu tego rodzaju zagrożenia.