KP PSP ŻARY – MISTRZOSTWA W KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 14 października 2017 r. na bazie obiektów Zespołu Szkół w Przewozie zostały przeprowadzone I Otwarte Mistrzostwa Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Organizatorami wydarzenia byli firma EMRaMed reprezentowana przez Panią Emilię Pieńko, Ochotnicza Straż Pożarna w Przewozie oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach st. kpt. Robert Słowikowski. Mistrzostwa wspierała Gmina Przewóz oraz Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze – dzięki tym instytucjom zakupiono nagrody dla najlepszych drużyn oraz wyróżniających się uczestników zawodów. Komenda Powiatowa PSP w Żarach delegowała na zawody swoich funkcjonariuszy w charakterze sędziów.

Zadania z jakimi musieli zmagać się uczestnicy mistrzostw, to udzielanie pomocy „poszkodowanym” związanej z obrażeniami głowy, kręgosłupa, kończyn, oparzeniami ciała, zaburzeniami krążeniowo-oddechowymi w stanach urazowych i z zatruciami wziewnymi.

Klasyfikacja generalna:
Miejsce I i tytuł Mistrza – OSP Złotnik
Miejsce II – OSP Racula
Miejsce III – OSP Żary – Kunice
Miejsce IV – OSP JRS 1 Wrocław
Miejsce V – OSP JRS 2 Wrocław
Miejsce VI – OSP Piotrów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw, a przede wszystkim zwycięzcom oraz zapraszamy do zmagań w tej bardzo ciekawej inicjatywie w roku przyszłym.

Opracowanie: KP PSP Żary
Zdjęcia: Marcin Mądrowicz