KW PSP Gorzów Wlkp. – uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej zostały przyznane odznaczenia, awanse i wyróżnienia. W uroczystości udział wziął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Patryk Maruszak wraz z zastępcami.

– Chciałbym wyrazić słowa wielkiej wdzięczności i uznania za to, że przez prawie dwa lata, od kiedy mam przyjemność pracować z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz strażakami ochotnikami, udaje nam się dobrze realizować zadania z zakresu bezpieczeństwa – powiedział Wojewoda Lubuski podczas uroczystości.

Wojewoda podziękował za dwa lata współpracy. Podkreślił również, że zawsze mógł liczyć na wsparcie, zwłaszcza w tych najtrudniejszych dla województwa lubuskiego momentach – podczas epidemii ptasiej grypy czy orkanu Ksawery. – Te awanse i nagrody są w pełni zasłużone. Mam nadzieję, ze zmotywują państwa do dalszego pełnienia służby.

Gratulacje i słowa wdzięczności za dobrze wykonywaną służbę wyraził także Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Patryk Maruszak.

Podziękowania w imieniu odznaczonych, awansowanych i wyróżnionych złożył mł. bryg. Krystian Kosela – Dowódca JRG Nr 1 KM PSP w Gorzowie Wlkp., który otrzymał awans na stopień młodszego brygadiera.

Podczas uroczystości wręczono m.in.:

  • Brązowy Krzyże Zasługi.
  • Srebrne Medale Za Długoletnią Służbę.
  • Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.
  • Wręczono awanse na wyższy stopień służbowy w korpusach oficerów starszych, oficerów, aspirantów i podoficerów.
  • Nagrody Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za wybitne zasługi w ratowaniu życia ludzkiego oraz wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej.
 
Opracowanie: kpt. Dariusz Szymura
Zdjęcia: str. Jacek Targoński.