Nowa drabina mechaniczna dla Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej, przy ulicy Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste przekazanie samochodu z drabiną SD 41. Pozyskany sprzęt jest efektem zintegrowanych działań Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Sprzęt  zakupiono w ramach realizacji projektu: „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską  ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

W uroczystości uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak, Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  bryg. Janusz Drozda, Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. mł. bryg. Marek Kopera, przedstawiciele duchowieństwa oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

Uroczystego przekazania kluczy do pojazdu dokonał Lubuski Komendant Wojewódzki PSP wspólnie z Wojewodą Lubuskim.

Nowy sprzęt ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic ale i całego regionu jakim jest woj. lubuskie.  Pozwoli on na szybszy i skuteczniejszy system ewakuacji poszkodowanych, krótszy czas sprawiania sprzętu oraz da lepsze możliwości manewrowania pojazdem i jego ustawieniem.

– Lubuskich strażaków, w niesieniu pomocy, od dziś będzie wspierała nowoczesna drabina i nowoczesny samochód. Wiemy, że w przyszłym roku 12 samochodów trafi do jednostek Państwowej Straży Pożarnej. To dobrze ulokowane pieniądze, które wspierają  dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Jako wojewoda będę robił wszystko by strażacy, których działania są bardzo profesjonalne, mieli dostęp do nowoczesnego sprzętu – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Nowa drabina zastąpi 26-letnią drabinę marki IVECO MAGIRUS SD37, eksploatowaną w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 1 w Gorzowie Wlkp.

Opracowanie: kpt. Dariusz Szymura, KW PSP Gorzów Wlkp.
Zdjęcia: Lubuski Urząd Wojewódzki