WIGILIJNE SPOTKANIE LUBUSKICH SŁUŻB MUNDUROWYCH

17 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Służby mundurowe przełamały się opłatkiem. To już druga, wspólna uroczystość wigilijna służb mundurowych województwa lubuskiego. Jej wzniosły przebieg, podniosłe chwile i sympatyczna atmosfera pozwoliła mieć przekonanie, że od 2017 roku staje się to już tradycją. Funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, Izby Skarbowej przybyli, aby przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

Współgospodarzami uroczystości byli Komendant Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej brygadier Patryk Maruszak oraz Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej generał brygady Wojciech Skowronek.

Jak każdego roku na uroczystości wigilijnej nie mogło zabraknąć duchowego wsparcia. Na wigilii służb mundurowych obecny był Biskup Senior Zielonogórsko-Gorzowski Paweł Socha, który wspólnie z kapelanami poszczególnych służb zadbał o wprowadzenie nas w atmosferę Narodzenia Pańskiego, jako najważniejszego wydarzenia tych świąt. W imieniu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, w spotkaniu wziął udział Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele świata nauki, wymiaru sprawiedliwości, emerytowani policjanci i pracownicy cywilni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i ściśle współpracujących z lubuskimi służbami instytucji.

Do zgromadzonych świąteczne życzenia skierowali, Szefowa lubuskich policjantów, nadinsp. Helena Michalak, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Patryk Maruszak oraz Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, generał brygady Wojciech Skowronek.

Życzenia dla funkcjonariuszy skierował również Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, który stwierdził, że przed nami piękny czas Świąt Bożego Narodzenia. Chwil radosnych i spokojnych. Dlatego życzy środowisku mundurowemu spokoju, zdrowia i chwil spędzonych w rodzinnej atmosferze. Dodał, że bardzo dziękuje wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za miniony rok, który był czasem wytężonej ale zarazem profesjonalnej służby na rzecz społeczeństwa.

Świąteczne spotkanie uświetniła Schola Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych, która jedną z najpiękniejszych kolęd „Cicha noc, święta noc” otworzyła tę szczególną uroczystość. Przedstawiciele wszystkich służb łamiąc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia, które z pewnością miały wspólny mianownik w celu jaki je łączy- wiernej służbie społeczeństwu, ale które swą mocą sięgały również obszarów pozazawodowych.

 

Opracowanie zdjęcia i wideo: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.