KM PSP Zielona Góra – Zakończenie wakacji ph. „Chroń las i środowisko przed pożarem”

W dniu 25 sierpnia br., w miejscowości Brody odbył się już XV Turniej Leśny pod hasłem „Chroń las i środowisko przed pożarem i zanieczyszczeniami”.

W cyklicznych zawodach organizowanych na zakończenie wakacji udział wzięły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Miasta Zielona Góra oraz powiatu zielonogórskiego, łącznie ponad 200 młodych strażaków. Zawodnicy mieli do pokonania 6 km trasę. Turniej rozgrywany był w konkurencjach sportowo – edukacyjnych, których celem była edukacja w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska,  pomocy przedmedycznej oraz świetna zabawa. Kilkugodzinna rywalizacja zakończyła się sukcesem drużyny młodzieżowej z OSP Nowogród Bobrzański, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Jarogniewice, a trzecie miejsce drużyna z OSP Sucha.

Organizacja turnieju na tak wysokim poziomie możliwa była przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Nadleśnictw z terenu Powiatu Zielonogórskiego, Samorządu Miasta Sulechów oraz Oddziału Wojewódzkiego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zielonej Górze.

Dziękujemy strażakom oraz sympatykom OSP Brody za przygotowanie fantastycznych warunków do przeprowadzenia turnieju.

Oprac. mł. bryg. Ryszard Gura – oficer prasowy KM PSP w Zielonej Górze