KP PSP Strzelce Kraj. – wypadek auta osobowego z autobusem

W dniu 20.02.2020 r. około godz. 15:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 156 za Strzelcami Krajeńskimi w kierunku Zwierzyna.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 4 zastępy strażaków, w tym samochód ratownictwa technicznego. Po niespełna 4 minutach jako pierwsze na miejsce dotarły zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich. W toku rozpoznania strażacy ustalili, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z autobusem którym podróżowało 5 osób. W wyniku zdarzenia kobieta kierująca samochodem osobowym poniosła śmierć na miejscu, kierowca oraz pasażerka z autobusu odnieśli lekkie obrażenia nie zagrażające ich życiu, pozostała trójka pasażerów odmówiła udzielenia pomocy medycznej.

Działania strażaków w pierwszej kolejności skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu linii gaśniczej pianowej gotowej do użycia na wypadek zapalenia się samochodów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego. Następnie wyciągarkami rozłączono oba pojazdy oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do kierującej samochodem osobowym.

Na miejsce działań niezwłocznie przybyli: Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Kraj. bryg. Tomasz Górniak, a także Komendant Powiatowy Policji – insp. Tomasz Zgirski.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja pod nadzorem Prokuratora.